"Toyota" istorija. Praeitis, dabartis ir ateitis

atgal

Toyota yra viena didžiausių automobilių gamintojų pasaulyje, kuri 2006 metais pardavė virš 8,8 milijono automobilių. Iš „Fortune Global“ renkamų 500 didžiausių pasaulio kompanijų sąrašo, Toyota kompanija, kai viena didžiausių pasaulio korporacijų, priklauso pirmajam dešimtukui ir ji gali pagrįstai didžiuotis turėdama vieno mėgstamiausių automobilių gamintojų vardą, o kompanijos pasiekimai iš esmės pagrįsti klientų pasitenkinimu.

Toyota kompanijos veiklą lemia įvairios vertybės ir principai, kurių ištakos glūdi Japonijoje dar nuo pačios kompanijos veiklos pradžios.Nuotraukoje Kiichiro Toyoda

Toyota istorija prasidėjo dar XIX a. pabaigoje, kada Sakichi Toyoda išrado pirmąsias Japonijoje mechanizmu varomas stakles, dėl kurių įvyko ištisa revoliucija Japonijos automobilių pramonėje.

1918 metais Sakichi įkūrė „Toyoda Spinning & Weaving Company“ ir padedamas savo sūnaus Kiichiro Toyoda įgyvendino gyvenimo svajonę – 1924 metais sukonstravo automatines stakles. Po dviejų metų jis įsteigė kompaniją „Toyoda Automatic Loom Works“.

"Toyota" tikslas – ieškoti naujų techninių galimybių ir sprendimų

"Toyota" tikslas – ieškoti naujų techninių galimybių ir sprendimų "Toyota" tikslas – ieškoti naujų techninių galimybių ir sprendimų "Toyota" tikslas – ieškoti naujų techninių galimybių ir sprendimų

Kaip ir jo tėvas, Kiichiro buvo novatoriumi ir savo kelionių Europoje ir JAV metu trečiajame dešimtmetyje jis labai susidomėjo tuo metu itin populiarėjančiais automobiliais. Už 100 000 D. Britanijos svarų sterlingų, kuriuos Sakichi Toyoda gavo pardavęs automatinių staklių patentą, Kiichiro padėjo pamatus „Toyota Motor Corporation“ (TMC) kompanijai, kurią jis įsteigė 1937 metais. Nuo audimo staklių iki automobilių Toyota siekis išliko tas pats – ieškoti naujų techninių galimybių ir sprendimų.

Kaip "Toyota" automobiliai gaminami šiandien

Grįžti į viršų